Fot. OnTurtle
OnTurtle oferuje olej napędowy HVO (Hydrotreated Vegetable Oil) w Hiszpanii. Klienci mogą zatankować odnawialny olej napędowy na stacji DYNEFF w La Jonquera. Tym samym firma świadcząca usługi transportowe dodała nowy kraj do swojej międzynarodowej sieci stacji z HVO, do tej pory obecnej w Holandii i Austrii.
Obszar serwisowy Dyneff La Jonquera z obsługą 24/365, znajduje się tuż przy granicy z Francją. Stacja zaopatrzona w paliwo HVO znajduje się w kluczowym punkcie międzynarodowego tranzytu ciężarówek i oferuje podstawowe usługi dla przewoźników, takie jak kawiarnia, prysznice i supermarket. Jest tam również bezpieczny parking dla ciężarówek.
Firma OnTurtle otworzyła swoją międzynarodową sieć HVO w 2023 roku, zgodnie ze swoim zobowiązaniem, aby oferować swoim klientom bardziej zrównoważone alternatywy energetyczne, a obecnie posiada już ponad 20 stacji w Holandii, Austrii i Hiszpanii. Holandia jest obecnie krajem o największej zdolności produkcyjnej tego odnawialnego paliwa.
HVO jest niskosiarkowym odnawialnym olejem napędowym, produkowanym z olejów roślinnych i tłuszczów zwierzęcych w procesie hydrorafinacji. Pod względem chemicznym jest bardzo podobny do diesla, co czyni go kompatybilnym z obecnymi silnikami wysokoprężnymi, a ponadto jest pochodzenia odnawialnego, dzięki czemu zmniejsza emisję zanieczyszczeń nawet o 90%. Dlatego też jest pozycjonowany jako czystsza i bardziej przystępna cenowo alternatywa podczas transformacji w kierunku bardziej zrównoważonej mobilności.
OnTurtle oferuje już ponad 1.700 stacji paliw w swojej międzynarodowej sieci obecnej w 11 krajach europejskich (Hiszpania, Francja, Belgia, Włochy, Niemcy, Austria, Luksemburg, Holandia, Słowenia, Polska i Rumunia).
Zgodnie ze swoim zaangażowaniem w ochronę środowiska, w 2023 r. firma stała się ona pionierem we wprowadzaniu odnawialnego oleju napędowego w swojej międzynarodowej sieci na rzecz bardziej ekologicznego transportu profesjonalnego, podobnie jak w 2018 r., decydując się na inne alternatywne źródła energii, takie jak gaz ziemny, tworząc europejską sieć, która składa się już ze 150 stacji. (red)